Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!

Jan Zatloukal a Filip Konečný z týmu NUTREND SPECIALIZED Racing dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě. 

Jejich týmový kolega, handbiker Patrik Jahoda pak získal mistrovský titul na společném českém a slovenském Mistrovství republiky handicapovaných cyklistů v Jeseníku.  

Jan Zatloukal dále vede i před finálovým závodem v Harrachově, celkové pořadí Českého poháru MTB jak v kategorii mužů Elite, tak v kategorii jezdců do 23 let.   

Jan Zatloukal jezdil až do juniorského věku většinou v dresu Mistra České republiky. V důsledku komplikovaného zranění neměl možnost mistrovský titul získat a obhájit v průběhu juniorské kariéry a minulý rok v Harrachově se po vlastních chybách musel sklonit před výborně jedoucím Janem Sáskou. Tím větší byla motivace Honzy Zatloukala, znovu vybojovat mistrovský titul a na jeho výkonu to bylo znát od úvodního metru závodu. Honza se ihned po startu zařadil na čelo závodu, už během zaváděcího kola se svým tempem postaral o rozdělení závodu a postupně si vybudoval nedostižitelný náskok před dalšími třiadvacítkáři na pódiu, Janem Sáskou a Filipem Konečným. 

Filip, jako nejmladší ze skupiny třiadvacítkářů sice neměl ve Stupně úplně svůj den, bojoval sám se sebou, vedrem i prašnou tratí, ale třetí místo je splněním povinného výkonnostního cíle této talentované dvojice, která měla v plánu získat z republikového šampionátu dvě pódiová umístění. 

Honza Zatloukal předvedl výborný výkon i v kategorii Elite, po celý závod se pohyboval za vítězem Ondřejem Cinkem a o pomyslnou medaili přišel až v posledním kole, kdy ho nejdříve předjel jeho občasný tréninkový kolega, legendární Jaroslav Kulhavý a v závěrečném spurtu také Lukáš Kobes. Nicméně čtvrté místo zaručuje Honzovi vedení v celkovém pořadí Českého poháru horských kol i před závěrečným finálovým závodem v Harrachově.

Člen týmu NUTREND SPECIALIZED Racing a český paralympionik Patrik Jahoda si v Jeseníku přijel pro „povinný“ mistrovský titul ve své kategorii handikerů a v novém Mistrovském dresu se objeví už o víkendu na startu světového poháru v kanadském Quebecku, odkud se přesune do nedalekého Baie Comeau, kde se uskuteční Mistrovství světa handicapovaných cyklistů.

Foto: Pavel Křikava