Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!

Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.  

Pouhý týden před Mistrovským světa handicapovaných cyklistů předvedl aktuálně nejlepší český handbiker Patrik Jahoda výbornou formu, když obsadil cenné třetí místo v závodě Světového poháru v Quebecku. 

Závod byl dramatický tím, že Patrik ještě krátce před cílem držel průběžnou druhou příčku před Belgičanem Hordiesem, který ale v závěru předvedl skvělý finiš a dokázal našeho reprezentanta porazit o čtyři sekundy. Vítězem se stal úřadující světový šampion v časovce kategorie MH1 – jezdců s největším tělesným handicapem, Ital Cornegliani Fabrizio.

Mám fakt obrovskou radost. Dnes jsem si věřil na bronz, ale to, že jsem bojoval o stříbro, a ještě 1 km před cílem jsem byl virtuálně na druhém místě, pro mě je výsledek z říše snů. Nakonec mě Belgičan ještě o 4 vteřiny předjel, ale zklamaný z toho nejsem. Povedlo se mi výkonnostně se posunout nahoru, a navíc ještě shodit váhu o pár kilo dolů. Doufám, že se na vlně euforie svezu ještě v sobotu, kdy jedu silniční závod. Dám do toho opět všechno.“ hodnotil v cíli svůj výkon Patrik, který do závodu nastoupil v novém typu kombinézy od společnosti Sýkora sportswear, která tým NUTREND SPECIALIZED Racing, ale i například reprezentační tým handicapovaných cyklistů dlouhodobě obléká a pro závod v Kanadě Patrikovi narychlo připravovala kolekci v mistrovských barvách. 

Světový pohár v Quebecku pokračuje silničními závody do kterého nastoupí Patrik v sobotu.

Foto: Vojtěch Pavlík