Medailový vstup do sezóny pro Nutrend Specialized SKR Racing!

Trojice bikerů týmu Nutrend Specialized SKR Racing, Patricie Srnská, Jan Zatloukal a Ondřej Novotný, absolvovala koncem února a v březnu celkem šest přípravných, certifikovaných závodů v Řecku a jeden v Čechách. Cílem početného závodního bloku bylo najetí kvalitních závodních kilometrů a snaha navýšit UCI konta jezdců a českého olympijského týmu o co největší množství bodů, tolik potřebných pro generování olympijské kvóty České republiky pro start nejlepšího českého bikera a bikerky na olympijských hrách v Paříži 2024. Úvodní blok sezóny 2024 vyšel celému týmu na výbornou.     

Mladí závodníci týmu Nutrend Specialized SKR Racing mají za sebou nejenom náročnou zimní přípravu, ale i několik certifikovaných závodů na řeckém ostrově Salamina, ve starověké Spartě a víkendový závod ve Stupně, který zahájil českou závodní sezónu. Cílem náročného programu bylo získat před důležitou jarní částí sezóny, kterou odstartují už v půlce dubna dva Světové poháry v Brazílii, body do osobního a olympijského rankingu, ale také absolvovat z plného tréninku řadu modelových závodů ve vysoké intenzitě.   

Podobný tréninkový a závodní koncept měla většina předních zahraničních týmů, což bylo nejlépe patrné v Řecku, kde se pořadatelé těšili ze startovního pole plného velkých světových jmen. O to víc těší pódiová umístění a UCI body, které jezdci vybojovali. Jan Zatloukal slavil vítězství ve Spartě a stříbro si odváží ze Salaminy, Patricie Srnská vybojovala cenné stříbro ve Spartě a na pódium se poprvé po přestupu z juniorské kategorie podíval i benjamínek týmu, Ondřej Novotný, bronzový ve Spartě. 

Velikonoční porovnání české bikové špičky s řadou zahraničních jezdců ve Stupně probíhalo z pohledu týmu Nutrend Specialized SKR Racing v podobném duchu. Patricie Srnská ovládla elitní kategorii žen stylem start – cíl, v cíli druhý Jan Zatloukal nestačil pouze na českou jedničku Ondřeje Cinka a teprve osmnáctiletý Ondřej Novotný dokončil elitní závod mužů na sedmém místě a ukázal, jaký potenciál má v sobě jeden z nejlepších juniorů minulého roku. 

Patricie, Honza i Ondřej absolvují v Praze krátké, víkendové soustředění spojené se závody 1. a 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru, jejichž pořadatelem je právě tým Nutrend Specialized SKR Racing a ihned poté celý tým odlétá společně s Reprezantací MTB do brazilského Sao Paula, kde v lokalitách Mairipora a Araxá nejlepší bikeři světa absolvují úvodní podniky Světové MTB série 2024. 

FOTO: Pavel Křikava