Nutrend Specialized Team

NUTREND SPECIALIZED Cycling Team představuje výkonnostní odnož SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized.

Tým vzniknul za účelem tréninkové, materiální a finanční podpory nadějných cyklistických talentů a reprezentantů České republiky. V týmu působí současně přední handicapovaní cyklisté a talentovaní cyklisté bez handicapu. Tým se touto aktivitou stává významným integračním projektem. Zároveň naplňuje své poslání, orientovat svou pomoc především na rozvoj talentů, kterým je připraven poskytnout veškeré tréninkové know – how pramenící z poznatků úspěšné tréninkové skupiny Viktora Zapletala a zkušeností Pavla Vršeckého.
Junioři týmu absolvují kompletní seriál závodů Junior Series, který od roku 2014 nahrazuje dosavadní Světový pohár XCO pro tuto kategorii. Handicapovaní cyklisté absolvují kompletní seriál světového poháru a evropského poháru.
Tým je vybaven koly a doplňky Specialized, program sportovní výživy zajišťuje společnost Nutrend a tyto dvě společnosti jsou také generálními partnery týmu od počátku jeho vzniku.
Dalšími partnery týmu jsou společnosti Dukla Praha a společnost Kalas, v jejichž dresech, špičkové kvality, tým závodí.

Tým se připravuje pod vedením trenéra Viktora Zapletala.

V barvách týmu NUTREND SPECIALIZED závodí:


20140126_095818-1 Barbora Průdkovájunior, Mistryně České republiky XCO, aktuálně 11. juniorka světa v Rankingu UCI. Její zatím nejlepší umístění je 4. místo na Světovém poháru XCO v Andoře.

20140126_095810-1 Jan Rajchartjunior, Vicemistr České republiky XCO, medailista MČR v cyklokrosu i na silnici. Zatím nejlepší umístění Honzy je 6. místo na Světovém poháru XCO v Andoře.

terka_casovka Tereza Diepoldová
reprezentantka České republiky, závodí s nadkolenní amputací končetiny. Tereza je jedním z největších talentů české cyklistiky handicapovaných, je držitelkou dvou bronzových medailí ze silničního Mistrovství světa v Dánsku 2011 a obsadila celkové třetí místo ve Světovém poháru 2011 handicapovaných cyklistů. V sezóně 2011 dokázala zvítězit v pěti závodech série Evropského poháru. V sezóně 2012 zaznamenala historicky největší úspěch ženské cyklistiky handicapovaných, když se stala celkovou vítězkou Světového poháru a na Paralympijských hrách v Londýně vybojovala stříbrnou medaili v časovce.

Michal Šiška Michal Šiška
handbiker závodící v kategorii H3 patří dlouhodobě k nejlepším jezdcům České republiky, má řadu medailí ze závodů Českého poháru a Mistrovství republiky. Dokázal se kvalifikovat na slavný triatlonový závod IRONMAN na Hawaii, kde ve své kategorii vozíčkářů zvítězil v čase pod 13 hodin.Michal patří k výrazným osobnostem českého handbike a paratriatlonu.

1325 Tomáš Kajnar
Tomáš Kajnar se po vážném úrazu ruky se začal věnovat výkonnostní cyklistice teprve v roce 2011, přesto je jeho výkonnostní růst více než značný. V sezóně 2011 se Tomáš se stal celkovým vítězem Českého poháru MTB 2011. V roce 2012 pak dokázal vybojovat několik vítězství v Evropském poháru handicapovaných cyklistů a je úřadujícím Mistrem ČR kategorie C5 v silničním závodě a časovce. Tomáš je reprezentantem ČR.

IMG_8851 Pavel Foltýn
handbiker, kvadruplegik, závodící v kategorii H2. Pavel patří v České republice k nejúspěšnějším jezdcům. Ve své kategorii vybojoval řadu vítězství v Českém poháru. Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství v UCI Swiss Serie a v roce 2013 vyhrál Pavel závod světového poháru v italském Meranu.

cp bedrichov_holec_001 Richard Holec
mladý cyklista, který závodí prvním rokem v kategorii kadetů je výrazným a všestranným talentem české cyklistiky.
Richard je mistrem a vicemistrem světa v BMX, mistrem České republiky MTB XCO,XCE i mistrem republiky na dráze a na silnici.

Jan Gavenda Jan Gavendakadet, medailista MČR na dráze, silnici a v cyklokrosu. Zatím nejhodnotnější umístění Honzy je vítězství v Českém poháru TOI TOI v cyklokrosu.

 20140118_160355 Jiří Chyba
– kategorie Masters A. Jiří Chyba již v minulosti členem týmu byl a po ročním hostování se znovu vrací zpět jako čerstvý vítěz Českého poháru Masters v cyklokrosu. Jirka je mnohonásobný medailista Mistr České republiky, pilot reprezentačního tandemu ČR s nevidomým cyklistou.