Jahoda má bronz z ME, Zatloukal a Konečný medailoví v Bedřichově!

Uplynulé dny byly úspěšné pro závodníky týmu NUTREND SPECIALIZED Racing. Handbiker Patrik Jahoda vybojoval na Mistrovství Evropy v Horním Rakousku vynikající bronzovou medaili v časovce a v silničním závodě obsadil čtvrté místo. 

Bikeři Jan Zatloukal a Filip Konečný v závodě Českého poháru horských kol v Bedřichově obsadili v kategorii U23 první a třetí místo. Jan Zatloukal navíc dále vede celkové pořadí Českého poháru jak v kategorii mužů Elite, tak i v kategorii jezdců do 23 let.   

Český reprezentant Patrik Jahoda na Mistrovství Evropy handicapovaných cyklistů v Horním Rakousku navázal na své úspěchy z minulého roku, kdy slavil titul Mistra Evropy a vybojoval vynikající třetí místo v silniční časovce jednotlivců. 

V silničním závodě zůstal Patrik těsně pod stupni vítězů, když podobně jako minulý rok obsadil čtvrté místo.

Dvojice talentovaných mladíků, Jan Zatloukal a Filip Konečný nastoupila společně, po pauze zaviněné zraněním Filipa a onemocněním Honzy, do dalšího závodu IZOMAT Českého poháru horských kol v Bedřichově bez většího zdravotního omezení a v závodě kategorie U23 slaví hned dvě pódiová umístění. Jan Zatloukal závod „třiadvacítkářů“ vyhrál a do posledního kola bojoval o stupně vítězů i v kategorii Elite, kde nakonec obsadil čtvrté místo. Filip Konečný si dojel pro velmi dobré třetí místo a další důležité body do rankingu UCI.

V celkovém hodnocení Českého poháru patří díky Janu Zatloukalovi dres lídra celého seriálu týmu Nutrend Specialized Racing nejenom v kategorii U23, ale i v kategorii Elite, což je pro Honzu i celý tým výzva před závěrečnými podniky Českého poháru, kterými bude červencové Mistrovství republiky ve Stupně a srpnový finálový závod v Harrachově.

Dvojici Zatloukal, Konečný v nejbližší době čeká závod Světového poháru v Leogangu (10 – 12.6.) a následně příprava na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v portugalské Anadii v termínu 29.6. – 3.7.

Foto: Pavel Křikava