Pražský MTB pohár čeká bikový unikát – dvojzávod na Zličíně!

Škoda Pražský MTB pohár bude v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května pokračovat v pořadí třetím a čtvrtým závodem na Zličíně, který představuje bikový unikát. Závody jsou vypsány jako „Velká cena Café Calabrone“ a závod „O pohár starostky MČ Praha Zličín“

Cafe Calabrone Bike Aréna na Zličíně je připravená na víkendové třetí a čtvrté kolo ŠKODA Pražského MTB poháru. Z pohledu bikerů se jedná o ojedinělý závod. Místní trať je totiž záměrně postavená tak, aby byla plnohodnotně průjezdná v obou směrech. To znamená, že závodníci pojedou v sobotu v tradičním směru okruhu a nedělní závod pak absolvují v protisměru. Jde o zajímavou záležitost, protože obě tratě jsou z pohledu závodníka zcela rozdílné. 

Zličínský závod je touto konfigurací unikátní a pro jezdce i diváky neobvyklý. 

Víkendový termín Pražského MTB poháru představuje z pohledu závodního kalendáře jezdců důležité datum, na které budou navazovat další významné závody. 

Pro jezdce dospělých kategorií může být Zličín bojem o pohárové body nebo „jen“ důležitým a kvalitním tréninkem na blížící se závodní program. V případě mladších kategorií půjde o plnohodnotnou pohárovou bitvu, která může zásadním způsobem ovlivnit celkové pořadí poháru. Pražský MTB pohár postupně získává ohlas u našich zahraničních sousedů a například na Zličín už je přihlášeno téměř 30 jezdců v dětských, žákovských a mládežnických kategoriích ze zahraničí a srovnání naší cyklistické mládeže se zahraniční konkurencí bude jistě zajímavé. Zličínský dvojzávod tedy očekává kvalitní a početné startovní pole a závody s vysokou sportovní úrovní ve všech kategoriích. 

Trať na Zličíně, kterou má v péči tým Calabrone vedený Martinem Jaroušem se celoročně udržuje a stále inovuje. I pro letošní ročník je nachystáno několik změn. „Přes zimu jsme vybudovali nové úseky, které budou součástí víkendového závodu a troufám si tvrdit, že trať na Zličíně je na pohár připravená asi nejlépe v celé své závodní historii“ říká Martin Jarouš, zároveň spoluzakladatel myšlenky Pražského MTB poháru a vyhlášený kuchař našeho národního bikového týmu. 

Martinovo kulinářské umění budou moci závodníci i diváci ocenit v zázemí závodu. Součástí občerstvení bude mimo jiné i vynikající káva, kterou Martin Jarouš pečlivě vybral, namíchal a nechal upražit pro své Café Calabrone. A na Martinovu kávu a zákusky do cykloservisu, prodejny a bike café – Café Calabrone jezdí cyklisté ze všech koutů, včetně našich reprezentantů v čele s milovníkem dobré kávy, Ondrou Cinkem.

Trénink na trati se uskuteční v pátek  od 15:00 hodin.

Online přihlášky ke 3. a 4. kolu Pražského MTB poháru ZDE

Propozice, rozpis závodu a časový plán ZDE

Celkové pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru po dvou závodech ZDE