Jan Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!

Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.

V celkovém pořadí elitní kategorie mužů figuruje Jan Zatloukal na čtvrtém místě a jeho výsledek mohl být ještě výraznější, nebýt dlouhého běhu do depa s defektem galusky. Ovšem nutno podotknout, že v všudypřítomném bahně chybovali téměř všichni jezdci, rozhodující bylo, zda mohli po pádu či defektu dál pokračovat v závodě v sedle svého stroje nebo museli volit běh s kolem na rameni do depa. 

Velkou radost nám udělali junioři Dukly Praha, mládežnického týmu talentů, který Nutrend Specialized Racing dlouhodobě podporuje. Český bikový juniorský mistr Ondřej Novotný slaví republikový bronz a korunoval tak mistrovský titul svého týmového kolegy a po celý závod téměř bezchybně jedoucího Jakuba Kuby. Ještě několik stovek metrů před cílem to dokonce vypadalo na double Dukly Praha, když Ondřej předjel na druhé pozici jedoucího Václava Ježka (Brilon Racing Team), ale následné technické problémy se spadlým řetězem ho opět vrátily na celkové třetí místo. 

I tak se jedná o výrazný úspěch bikové mládežnické skupiny Dukly Praha, která aktuálně vlastní oba juniorské off road národní tituly: bikový i ten cyklokrosový…😊

Jan Zatloukal i Ondřej Novotný ihned po ukončení závodů odletěli na Kanárské ostrovy na čtrnáctidenní soustředění, které je realizováno ve společném zajištění Dukly Praha a Reprezentace MTB.

Foto: Michal Červený