Jan Zatloukal Mistrem ČR v Short Tracku a vítězem ČP!

Jan Zatloukal a Filip Konečný mají za sebou vydařený závodní víkend na finálovém závodě Českého poháru horských kol v Harrachově. Jan Zatloukal se stal Mistrem České republiky v Short Tracku a Filip Konečný obsadil velmi dobré páté místo. V sobotním závodě olympijského XCO pak Honza Zatloukal dokázal zvítězit v kategorii U23 a zároveň ovládnul i celkové pořadí kategorie U23 v Českém poháru. Filip Konečný po těžkém pádu jen obtížně dojížděl sobotní závod. Nakonec se ale jeho odhodlání vyplatilo a v celkovém pořadí Českého poháru kategorie U23 obsadil jako prvoročák pódiové třetí místo a podtrhnut výrazný úspěch týmu NUTREND SPECIALIZED Racing.  

Páteční Short Track nabídnul divákům v Harrachově parádní, dramatickou podívanou až do posledních metrů. Jan Zatloukal potvrdil postupnou kulminaci formy a po jarních zdravotních komplikacích je nyní v plné síle. Po celý závod se pohyboval na špici pelotonu, často určoval tempo a výborně se mu podařil i taktický závěr závodu, kde o svém prvním titulu v elitní kategorii mužů rozhodnul v závěrečném spurtu.

Velmi dobrou jízdu mladíků týmu NUTREND SPECIALIZED Racing potrhnul pátým místem Filip Konečný.

V sobotním cross country Honza bojoval především o celkové prvenství v Českém poháru kategorie Elite. To se mu nakonec nepodařilo, v závodě obsadil čtvrté místo v Elitní kategorii a jeho největší soupeř na celkové prvenství, Lukáš Kobes místo druhé, což nakonec Lukášovi stačilo na celkové pohárové prvenství při rovnosti bodů.

V kategorii Elite se pak Jan Zatloukal stal nejenom vítězem sobotního závodu, ale také celkovým vítězem. Úspěch týmu NUTREND SPECIALIZED v této kategorii potvrdil celkovým třetím místem Filip Konečný, který se v sezóně musel potýkat s celou řadou zdravotních komplikací a pád se mu bohužel nevyhnul ani v sobotním závodě v Harrachově a připravil ho o ještě lepší umístění.

„Oba jsme ještě trochu unavení z těch posledních dní přípravy, Viktor nám naordinoval velmi těžké soustředění s Járou Kulhavým v Čeladné, ale teď už hodně odpočíváme a jedeme v rychlosti a všechno směřujeme na MS do Les Gets.“přiblížil pocity jezdců i za Filipa Honza Zatloukal, který si připisuje na své konto, po závodě XCO i mistrovský titul v XCC.     

Oba mladíky týmu NUTREND SPECIALIZED Racing nyní čeká závěrečná fáze přípravy na Mistrovství světa ve francouzském Les Gets a finálový závod Světového poháru ve Val di Sole.

Foto: Pavel Křikava