Zatloukal už je ve světové stovce! Konečný zraněný…

Mladíci týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Jan Zatloukal a Filip Konečný vstoupili směle do sezóny 2022. Po přípravných závodech v turecké Alanyi, kde oba bodovali v závodech kategorie C1, zopakovali to samé v rakouském „otvíráku sezóny“ Langenlois, kde navíc Jan Zatloukal obsadil třetí místo v kategorii U23. 

V plné síle se Zatloukal s Konečným uvedli v úvodním závodu IZOMAT Českého poháru horských kol v Brně, kde obsadili  druhé a třetí místo v celkovém pořadí kategorie Elite a první a druhé místo v kategorii U23. Co bylo ale nejpodstatnější, že oba talentovaní závodníci svedli divácky zajímavý souboj s početnou zahraniční konkurencí a byli tvůrci závodu od počátku až do cíle. Nad síly české dvojice byl pouze polský reprezentant Krzystof Lukasik.

Následně oba odcestovali s reprezentačním týmem do brazilského Petropolis k úvodnímu závodu Světového poháru. V bouřlivé atmosféře, na těžké trati se Jan Zatloukal z počátku pohyboval kolem patnáctého místa, nakonec ale obsadil v kategorii U23 dvacátou čtvrtou příčku. V cíli nebyl se svým výkonem spokojený, přesto si z Brazílie odvezl další porci UCI bodů a ve světovém žebříčku kategorie Elite Honzovi už náleží aktuálně pozice 97 jezdce světa.

Velkou smůlu si vybral talentovaný prvoročák Filip Konečný, který udivoval cyklistickou veřejnost bezproblémovým zvládnutím přechodu z juniorů do kategorie U23. Den před závodem na trati v Petropolis si během banálního pádu způsobil zlomeninu klíční kosti. Předpokládaná doba rekonvalescence je dva až tři týdny, což by znamenalo, že by se v případě příznivé léčby mohl Filip objevit na startu Světového poháru v Novém Městě na Moravě, kde bydlí.    

O víkendu absolvují jezdci týmu NUTREND SPECIALIZED Racing druhý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích, který pojedou v rámci tréninku a přípravy na další důležité závody sezóny.