MČR: 4 starty = 2 tituly, 2 stříbra!

Čtyři starty na Mistrovství České republiky v Harrachově absolvovali jezdci týmu NUTREND Specialized Racing. Ve čtvrtečním Short Tracku se nejdříve představil junior Filip Konečný a s velkým přehledem vybojoval historicky vůbec první titul Mistra České republiky v disciplíně XCC.

Devatenáctiletý prvoročák v kategorii U23 Jan Zatloukal pak bojoval do posledních metrů o titul se zkušeným Janem Vastlem a byla z toho stříbrná medaile, Honzova vůbec první z mistrovského závodu dospělých kategorií.   

Sobotní olympijské cross country a dopolední start závodu juniorů  nepřinesl žádné překvapení. Na fyzicky náročné trati dominoval Filip Konečný stylem start – cíl a s náskokem několika minut si dojel pro druhý mistrovský trikot.

Jan Zatloukal bohužel v závodě kategorií U23 a Elite chyboval v zaváděcím kole a to tak, že se z čela závodu rázem ocitnul hluboko ve startovním poli. Následná stíhací jízda v průběhu celého závodu sice Honzu vrátila na samotné čelo závodu, ale sebrala mu mnoho sil. Závod kategorií U23 tak dostal nečekaně dramatický nádech, rozhodoval se až v ostrém cílovém spurtu, který Zatloukal prohrál a vítězem závodu U23 se stal Jan Sáska z týmu Rouvy Specialized. Stříbrná medaile je pro Jana Zatloukala zklamáním, nicméně i ponaučením a motivací pro závody příští.  

Foto: Jaroslav Svoboda