Zatloukal a Konečný vítězí v ČP na Zadově!

Junior Filip Konečný a Jan Zatloukal v kategorii U23 zvítězili v úvodním kole IZOMAT Českého poháru horských kol v olympijském cross country na Zadově.

Pro aktuálně nejlepšího českého juniorského reprezentanta Filipa Konečného byl start na Zadově premiérou v dresu týmu NUTREND Specialized Racing, kam přestoupil z oddílové „farmy“ NUTREND Specialized, týmu DUKLY Praha, kde připravuje úspěšnou a talentovanou mládežnickou skupinu bikerů trenér Jiří Štěpaník.

Nicméně ani určitý respekt z nových týmových barev a změna kola nelimitovaly Filipa, aby stylem start – cíl dovedl svého Epica S-Works osazeného komponenty SRAM XX1 Eagle AXS k vítězství před dalším českým reprezentantem Filipem Jechem a německou juniorskou jedničkou Benjaminem Krügerem, kterému Češi vrátili porážku z Juniorské světové série v Novém Městě na Moravě, kde Benjamin dokončil závod na 5. příčce.   

Další člen týmu NUTREND Specialized Racing, Jan Zatloukal zvítězil v kategorii U23 a v celkovém pořadí kategorie Elite obsadil v téměř kompletní české a kvalitní zahraniční konkurenci sedmé místo.  Osmnáctiletý Jan je tréninkově svázaný maturitními zkouškami, které ho budou provázet po celý květen a část června, což není pro vrcholovou sportovní přípravu nic ideálního. A tento fakt hrál v pocitech českého talentu výraznou roli: „dneska to od začátku nebylo úplně ono, nemohl jsme se dostat do závodního tempa a celý ten výkon byl z mé strany dost upracovaný. Za vítězství v kategorii U23 jsem rád, ale důležitější je pro mě umístění v kategorii Elite a zisk dalších bodů do rankingu UCI, tam se musím během tohoto roku posunout hodně dopředu“ komentoval v cíli svůj závod Honza Zatloukal.

O víkendu čekají oba jezdce dva závody kategorie C1 UCI, sobotní druhé kolo IZOMAT Českého poháru MTB v Brně a nedělní závod Slovenského poháru horských kol v Turčianských Teplicích.

Foto: Jaroslav Svoboda, jsphoto.cz   

Filip Konečný
Jan Zatloukal