Závod v Beckově BUDE!

Úvodní závod volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů se uskuteční včetně závodu dětských kategorií.

Závod v Beckově je plánován na neděli 6. června 2021 a pořadatelé tímto prohlášením reagují na četné dotazy z řad závodníků, týmových manažerů i rodičů dětí.

„Jsme připraveni závod uskutečnit v souladu se všemi mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Ideálně v klasické podobě s hromadným startem, pokud by to nebylo možné vzhledem k opatřením MZDR, pojedeme závod formou časovky.“ říká šéf seriálu Viktor Zapletal a dodává: „Velmi nás mrzí, že tak důležitá součást života mnoha lidí, jakou sport představuje, je v očích politických představitelů odsunuta na tu úplně poslední kolej. V situaci, kdy se mohou pořádat koncerty s diváky, fanoušci chodí na fotbal a lidé do restaurací se v českém politickém spektru nenajde nikdo, kdo by se pokusil nastavit srozumitelné a racionální podmínky pro závody dětí a široké veřejnosti. V ostatních zemích mají stejné nebo podobné problémy s pandemií jako my, ale zvládají je s mnohem větším klidem a bez výkyvů typu: „jednou tak a podruhé onak“, což je příkladem aktuální situace vůči sportovním akcím a jejich povolování resp. rozvolňování.“

Manažerka závodu Jarka Krakovičová dále informuje: „Informace k blížícím se závodům budeme aktualizovat postupně na stránkách seriálu www.prahamtb.cz, sociálních sítích a formou tiskových zpráv. Registrace na první závod v Beckově bude spuštěna v týdnu od 24. do 30. května o jejím otevření budeme informovat nejméně 2 dny předem v samostatné zprávě. Nejpozději v úterý 1.6.2021 uvedeme, v jaké podobě a za jakých podmínek se závod v Beckově uskuteční. Velmi děkujeme za veliký zájem a těšíme se v Beckově na setkání“.

Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021:
neděle     6.6.   Beckov
sobota  19.6.    Zličín – Přebor Prahy
neděle  20.6.    Zličín – zároveň MČR neslyšících cyklistů
sobota  17.7.    Motol
neděle  18.7.    Motol – zároveň Akademické Mistrovství České republiky 2021

sobota  25.9.    Kbely
neděle  26.9.    Libuš