Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!

Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.

Opakovaný úraz ramene hned v jednom z úvodních závodů sezóny znamenal pro Jana Zatloukala operaci a následné závodní STOP trvající téměř tři měsíce. Přesto se výrazný talent české cyklistiky dokázal během jediného měsíce po ukončení rekonvalescence dostat do velmi dobré formy, což potvrdil pátým místem v Monte Tamaru. Jeho návrat ale mohl být ještě výraznější. Na mistrovství světa v rakouském Leogangu připravil Honzu od umístění v TOP 5 a možná i od medaile opakovaný defekt řetězu krátce před nájezdem do posledních dvou okruhů závodu, který se pro něj a české barvy vyvíjel do té doby více než příznivě.

„Zasukoval jsem řetěz, mechanici mi to v depu opravili, nicméně spadnul mi znovu za převodník a musel jsem zase běžet přes půlku okruhu do depa na opravu. Měl jsem vodítko i perfektně seřízené kolo, ale bohužel jsem měl dnes smůlu. Problémy měli všichni, bylo to pro každého 50 na 50, jestli to bahno ustojí nebo ne. Škoda, jelo se mi velmi dobře“ komentoval závod v Leogangu Jan Zatloukal. 

Závod mistrovství Evropy v Monte Tamaru se od začátku odvíjel v podobné režii. Jan Zatloukal se po celý závod pohyboval na špici závodu a výsledné páté místo bere reálně.

„Víc to dneska prostě už nešlo, ale i tak jsem za páté místo celkem rád. Nejsem úplně ve 100% formě, měli jsme málo času na přípravu, ale vzhledem k okolnostem považuji ten výsledek za relativně dobrý“ říká Honza, který už má ve své sbírce dva tituly Mistra Evropy z kategorie kadetů.

„Honzu teď čeká krátké volno a pak začneme systematicky dohánět více než tříměsíční tréninkové manko, které má. Na mistrovství světa a Evropy byl připravený v rámci časových možností, které jsme měli, takže jsme volili vědomě přípravu které říkáme rychlokvaška“ komentuje výkon svého svěřence trenér Viktor Zapletal a dodává „upravíme oproti minulosti program zimní přípravy, omezíme i starty Honzy v cyklokrosu, byť je v jeho možnostech bojovat o čelní umístění na ME i MS a vše podřídíme přechodu do kategorie U23 a časnému vstupu do bikové sezóny. První starty v kategorii U23 by měl Honza absolvovat už v únoru“.

FOTO: Michal Červený