Dva vítězné víkendy pro jezdce NUTREND Specialized Racing!

V pestrém závodním programu jsou jezdci týmu NUTREND SPECIALIZED Racing. Minulý víkend nejdříve v kompletním složení absolvovali kultovní závod Pražská 50, kde vybojovali vítězství v kategorii týmů, první a druhé místo mezi juniory díky Janu Zatloukalovi a Tomovi Tlamkovi, dále vítězství v kategorii mužů nad 40 let, kde triumfoval Jirka Chyba a třetím místem v kategorii mužů nad 50 let doplnil sbírku medailí trenér Viktor Zapletal.
Výborný výkon předvedl zejména junior Jan Zatloukal, který přijel do cíle závodu společně s Jaroslavem Kulhavým v traťovém rekordu zlepšeném o více než tři minuty a na druhém místě celkového pořadí hned za olympijským vítězem a legendou světa horských kol.
V neděli pak junioři absolvovali Šumavský MTB pohár ve Vimperku, Jan Zatloukal obsadil druhou a Tom Tlamka třetí příčku v kvalitně obsazeném závodě.
 
Jan Zatloukal, který se vrací zpět po tříměsíční závodní abstinenci zaviněné zraněním absolvoval v sobotu 26. září další tréninkový závod, tentokrát Oderskou mlýnici, která se jela v rámci seriálu Kolo pro život. Honza si v nepříjemném dešti a chladu dojel pro další vítězství, tentokrát v kategorii mužů 17 – 23 let.
Mnohem cennější než vítězství v tomto závodě je ale pro Honzu celkové osmé místo v kompletní maratonské konkurenci i fakt, že jeho závodní kondice roste každým dnem a operované rameno snese plnou zátěž.
                                          
Oba junioři týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, nyní absolvují reprezentační soustředění v Novém Městě na Moravě, následně je na novoměstské trati čeká závod Juniorské světové série a ihned poté závod Mistrovství světa v rakouském Leogangu.