TOMKET Pražský MTB pohár by rád zahájil tuzemskou bikovou sezónu!

Seriál závodů horských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2020 pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem odkládá z důvodu světové pandemie koronaviru sobotní závod v pražském Lesoparku Kbely na pozdější termín.
Pořadatelé soutěže čekají na uvolnění současných bezpečnostních opatření a navýšení aktuální účastnické kvóty alespoň na dvojnásobek osob.
Je ale možné, že další plánovaný podnik, kterým má být závod na oblíbené, lesní trati v Beckově v neděli 7. června se uskuteční a odstartoval by tak tuzemskou závodní sezónu.

„Teoreticky bychom zvládli závod uskutečnit, pokud by vládní nařízení umožnila společné sportování alespoň 200 osob. Určitě budeme muset upravit časový program, aby se nám rozšířily odstupy mezi starty jednotlivých kategorií, omezili bychom pobyt na závodišti pouze pro závodící kategorii a kategorii, která se bude připravovat k dalšímu závodu, upravili bychom režim kanceláře i vyhlášení výsledků. Možná je i varianta rozložit závod do dvou závodních dní. Zároveň bychom i zásadním způsobem omezili počet doprovodů závodníků a samozřejmě bychom závodili bez diváků“, přibližuje plán pořadatelského týmu manažerka celého podniku, Jarka Krakovičová. „Připravujeme možné varianty závodu. Čekáme na vyjádření Ministerstva zdravotnictví ke dni 25. květen a pokud vše bude v pořádku, tak ve čtvrtek 28. května spustíme on line registraci a závod v Beckově uskutečníme“.

Pořadatelé zároveň avizují, že v případě příznivé situace by v měsíci červnu odzávodili i doposud zrušené závody a to v termínech: Kbely 21. června  a Zličín 27. a 28. června 2020.

Aktuální termínová listina TOMKET PRAŽSKÉHO MTB POHÁRU 2020 vypadá následovně:

1. sobota  11. dubna        Zličín                            ZRUŠENO – NOVÝ TERMÍN  BUDE UPŘESNĚN
2. neděle  12. dubna        Zličín                            ZRUŠENO – NOVÝ TERMÍN  BUDE UPŘESNĚN 
3. sobota    9.května        Kbely–Přebor Prahy ZRUŠENO – NOVÝ TERMÍN BUDE UPŘESNĚN     
4. neděle    7. června        Beckov                        POŘÁDÁNÍ BUDE POTVRZENO DO 26.5.       
5. sobota    5. září             Libuš                           POŘÁDÁNÍ BUDE POTVRZENO DO 10.8.
6. neděle    6. září             Křeslice                       POŘÁDÁNÍ BUDE POTVRZENO DO 10.8.  
7. pátek    13. listopadu  Lidový dům Kbely – Slavnostní večer a vyhlášení TOMKET Pražského MTB poháru 2020                                                 POŘÁDÁNÍ BUDE POTVRZENO DO 26.10.

FOTO: Barbora Klap
        IMG_0278