Jan Zatloukal čtvrtý ve finále Světového poháru!

Úřadující juniorský Mistr České republiky Jan Zatloukal velmi dobře zvládnul poslední test před Mistrovstvím světa a ve finálovém závodě Světového poháru v nizozemském Hoogerheide obsadil čtvrté místo.
 
Závodník týmu NUTREND SPECIALIZED Racing musel v prvním kole měnit kolo, což znamenalo propad až na dvacáté místo průběžného pořadí. V následujících kolech se ale díky bezchybné jízdě dokázal propracovat znovu až na úplné čelo závodu a do posledního okruhu najížděl v osamocené čtyřčlenné skupině jezdců. Divácky strhující závod juniorů vyústil v dramatický spurt vedoucí čtveřice, který nejlépe zvládnul Švýcar Dario Lillo. Jana Zatloukala od pódiového umístění dělily centimetry.
 
Jan Zatloukal absolvoval těsně před závodem v Hoogerheide náročné soustředění na Mallorce s Reprezentačním týmem horských kol s programovou úpravou v druhé části soustředění ve vztahu k blížícímu se závodu Světového poháru a Mistrovství světa v cyklokrosu. Předvedený výkon v Hoogerheide napovídá gradující formu české juniorské jedničky pro nedělní mistrovský závod ve švýcarském Dubendorfu…
 
Držíme palce, Bobune! J   

Foto: Jaroslav Svoboda