Junior Jan Zatloukal vybojoval v Táboře bronz!

Junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal vybojoval v závodě Světovém poháru v cyklokrosu, bronzovou medaili.
Náročná trať v Táboře Honzovi svým profilem zjevně vyhovovala. Po horším startu se český reprezentant pohyboval na hranici první desítky, velmi rychle se ale posunul do skupinky jedoucí okolo pátého místa.
Rozhodující okamžiky závodu nastaly v posledním okruhu, do kterého najížděl Honza na čtvrté pozici a v nejtěžším výjezdu za překážkami nastoupil svému soupeři Dariovi Lillo ze Švýcarska a vybudoval si menší náskok, který udržel až do cíle.
 
„Bylo super závodit doma. Diváci mě hnali dopředu a hodně mi pomohli“ děkoval v cíli prostřednictvím novinářů táborskému publiku Jan Zatloukal.
 
Jan Zatloukal svým pódiovým umístěním navázal na své úspěchy v letní sezóně, které slavil na horském kole. Navíc rozšířil prestižní sbírku mládežnických medailí ze závodů Světového poháru, Mistrovství světa, Evropy a Olympijských her mládeže, které v minulosti vybojovali junioři, kteří prošli týmem NUTREND SPECIALIZED Racing.
 
V národním dresu se v Táboře představil i druhý junior týmu, Tomáš Tlamka. Přestože startoval až z poslední řady, povedla se mu dobrá jízda, stále se posouval dopředu a závod dokončil na 40. místě.
Oba juniory nyní čeká odpočinek a následný objemový blok. Do cyklokrosových závodů vstoupí až krátce před republikovým mistrovstvím.

Výsledky:

  1. Nys (Belg.) 41:26, 2. de Peretto (It.) +3, 3. Zatloukal (ČR) +17, 4. Lillo (Švýc.) +22, 5. Huybs (Belg.) +30, 6. Lelandais (Fr.) +32,

Foto: Jaroslav Svoboda