Jan Zatloukal stříbrný na Toi Toi Cup v Mladé Boleslavi

V prvním kole Toi Toi Cupu 2019 v Mld Boleslavi zajel skvělý úvodní výsledek Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), když vybojoval 2.místo v kategorii juniorů hned za Belgičanem Belmansem, třetí skončil další Belgičan Lauryssen.

Přestože Honzu zbrzdil v polovině závodu defekt zadního kola, poklidně si vzniklou ztrátu sjel a v závěru rychlého a dramatického závodu bojoval o vítězství s dvojicí Belgičanů, Lennertem Belmansem a Yourbenem Lauryssenem.

„Chyboval jsem v posledním výjezdu. Belmans ho nevyjel, já jsem do něj zezadu narazil, musel jsem seskočit z kola a do krátkého spurtu jsem najížděl z druhého místa a neměl jsem šanci s tím ještě něco udělat“, říkal v cíli nespokojený úřadující mistr republiky. „V půlce závodu jsem měl defekt zadního kola při nájezdu na asfalt do cílové rovinky a půl kola jsem jel na prázdném zadním kole. Naštěstí jsem moc neztratil a poměrně rychle jsem si vzniklou ztrátu sjel. Máme za sebou týmový, poměrně náročný a intenzivní třítýdenní tréninkový blok a těším se na ten podzimní seriál cyklokrosových závodů“ dodává Jan Zatloukal.

Dalšímu juniorovi týmu NUTREND Specialized Racing Tomášovi Tlamkovi se tentokrát tolik nedařilo a nepodařilo se mu navázat na dobře zajeté přípravné závody z minulého týdne v Náměšti na Hané, kdy obsadil v sobotu i v neděli druhé místo za Janem Zatloukalem a v cíli mladoboleslavského závodu mu náležela 15. příčka.
V příštím týdnu se oba junioři představí na závodech Českého poháru na tradičním okruhu v Hlinsku.

Celkové výsledky ZDE