Češi klízí medailové žně na SP v cyklistice handicapovaných, Patrik Jahoda bronzový

V belgickém Ostende bylo zahájeno druhé kolo Světového poháru v cyklistice handicapovaných a Čechům se v úvodní časovce velmi dařilo.

Kateřina Antošová zajela v časovce dlouhé 18 km svůj nejlepší výsledek v kariéře a vybojovala první místo v kategorii H3. O kvalitě jejího výkonu hovoří fakt, že porazila i paralympijskou vítězku z Ria Britku Karen Darke. Třetí skončila Jenna Rollman z USA. Na oficiální potvrzení výsledků jsme si museli dost dlouho počkat, ale po zveřejnění a potvrzení obsazení první příčky se Katka upřímně rozplakala.

Svoje pocity nám Katka ale vzápětí předala: „V Ostende jsem už potřetí a vždy se mi tu dařilo. Cílem bylo vylepšit loňské třetí místo. Na dopoledním tréninku jsem zjistila, že to nebude úplně snadné. Tak silný vítr jsem tu ještě nezažila. Půlku závodu jsem si moc užila – po větru jsem jela na rovině podél moře přes 50km/h. Za obrátkou si se mnou vítr začal doslova pohazovat – v duchu jsem litovala, že jsem přes zimu shodila nějaké to kilo, teď by se zátěž hodila. Díky povzbuzování české výpravy, jsem ze sebe ve finiši vymačkala poslední zbytky sil. Byla jsem přesvědčená, že na první místo to stačit nebude a pro vítězství si dojela paralympijská vítězka v časovce z Ria (Karen Darke). Že jsem vyhrála jsem pochopila až poté, co jsem uviděla radujícího se manžela. Já už vlastně ani neměla sílu se radovat. Snad mi to časem dojde 🙂

Druhým medailistou v českém týmu je Patrik Jahoda (H1), který pokořil prokletí čtvrtých míst a vybojoval třetí místo a bronzovou medaili. Patrik popsal na svém FB svůj bronzový závod: „ JOO! Jelo se mi hrozně, po prvním kole jsem to skoro chtěl vzdát….dlouhá rovina proti větru , který měl až 28km/h byla nekonečná a šíleně těžká, ale vyšlo to aspoň na třetí místo! Šestnáct vteřin ztráta na druhé místo, ale i tak jsem hodně rád. V sobotu ještě silniční závod.“

V nejsilněji obsazené kategorii H3 mužů, kde nastoupilo ke startu 53 závodníků se dařilo Tomáši Mošničkovi, který má letos životní formu, a přestože se mu nepodařilo obhájit 10.místo z minulého týdne, je dnešní 12. místo v časovce, vzhledem k obrovské konkurenci, velmi dobré umístění. Vašek Antal (H3), který se potýká od Vánoc s vleklými zdravotními potížemi, obsadil 24.příčku.

Zítra (pátek 17.5.) je na programu časovka kategorií C a B, kde máme své zástupce – Iva Koblasu a Michala Starka.