Patrik Jahoda vstoupil úspěšně do závodu Světového poháru, Zatloukal s Chybou dál vedou Český pohár!

Úspěšně vstoupil do letošní sezóny seriálu Světového poháru handicapovaných cyklistů handbiker týmu NUTREND Specialized Racing Patrik Jahoda. V italské Corridoii vybojoval čtvrté místo v časovce a šesté místo v silničním závodě.  

Přes minimální odstup od pódiového umístění nebyl nejlepší český handbiker se svým výkonem příliš spokojený a v belgickém Ostende, kam se seriál Světového poháru přesouvá by rád zaútočil na pódiovou pozici.

Dobře si vedli také bikeři v chladném, deštivém a celkově značně nevlídném počasí, které panovalo v průběhu Českého poháru v Peci pod Sněžkou. Michal Kozel si tentokrát „nevyhodil“ rameno a bez problémů získal druhé místo v sobotním závodě Expertů. Jirka Chyba se na krkonošských stráních doslova a do písmene protrápil ke třetímu místu a nadále vede s náskokem Český pohár v kategorii Masters. Junior Jan Zatloukal tentokrát nestačil na světovou trojku, Mexičana Gutierreze, ale za svůj stříbrný, bojovný výkon zaslouží absolutorium a podobně jako Jiří Chyba vévodí s přehledem celkovému pořadí poháru.

Tomáš Tlamka, který ve středu triumfoval závodu juniorů TOMKET Pražského MTB poháru ve Kbelích si vylepšil své postavení v letošním Českém poháru a závod v Peci dokončil na devátém místě.