Jahoda vyhrál v Rosenau, Zatloukal i s Chybou v Městě

Bohatý tréninkový a závodní program absolvovali v průběhu svátečních dní jezdci týmu NUTREND Specialized Racing.

Handbiker Patrik Jahoda patřící mezi současnou absolutní světovou špičku kategorie H1 dokázal vyhrát závod evropské handbikové série EHC ve francouzském Rosenau.

Závod v Rosenau je považovaný za prestižní jarní klasiku paracycling a Patrik, 14 dní před úvodním závodem světového poháru prokázal vynikající formu a připravenost na důležitou předparalympijskou sezónu.

„Úplně jsem to neplánoval….teda vůbec, ale povedlo se mi vyhrát stylem start – cíl. Za 14 dní první světový pohár a forma se zdá být dobrá!“ okomentoval vítězný závod Patrik.

Skupina bikerů v krásném počasí absolvovala poměrně náročný třídenní tréninkový camp v kopcovitém okolí Prahy zakončený nedělním přípravným závodem v Městě Touškově. Na trati, kde se příští týden uskuteční závod Českého poháru zvítězil junior Jan Zatloukal, který musel v průběhu závodu řešit drobné technické následky chyby v úvodním kole.

Pro pátou příčku si v poměrně silně obsazené juniorské kategorii dojel další člen týmu, Tomáš Tlamka.

Odhodlaně nastoupil do závodu kategorie Masters M40 Jiří Chyba a podobně jako Honza Zatloukal dokázal zvítězit bez větších problémů.