TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!

V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskutečnil v Bike Parku na Zličíně v hlavních kategoriích žen a mužů ovládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová (N1 Team) a Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek).

Další hvězdu závodu, Ondřeje Cinka (Primaflor Mondraker Rotor) postihl defekt a vyřadil ho ze závodu, který zpočátku absolvoval v rychlém tempu s Janem Škarnitzlem a sekundovat této dvojici olympioniků dokázal pouze talentovaný, úřadující mistr Evropy kadetů, Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing), který zvítězil ve své kategorii.

V dětských a žákovských kategoriích bylo patrné maximální soustředění, provázené občasnou nervozitou a emocemi některých rodičů. Zličínský závod byl pro tyto kategorie finálový, s dvojnásobným bodovým přídělem, což znamenalo otevřený boj o celkové pohárové umístění až do poslední chvíle. Většina závodníků ale svůj finálový závod zvládla na výbornou a předváděli divákům strhující a napínavé souboje.

Celkovými vítězi TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2018 se v dětských a žákovských kategoriích stali:
odrážedla:          Havel Eliaš – ADASTRA Sokol Veltěž
děti  3 – 4 roky: Kovář Daniel – Kolín
holky 5 – 6 let:  Pešková Nela – CK LOKO Rakovník
kluci 5 – 6 let:    Semerád Marek – SRAM Mitas Trek
holky 7 – 8 let:   Výborná Mája – Bikeclinic Junior Team
kluci 7 – 8 let:     Pňovský Sebastian
holky 9 – 10 let: Grohová Lucie – Author Team Stupno
kluci 9 – 10 let:  Svoboda David – ADASTRA Sokol Veltěž
žákyně I.:             Kovaříková Iva – Bicykl Team Ústí nad Labem
žáci I.:                    Bradáč Adam – DUKLA Praha
žákyně II.:            Kotlíková Adéla – CK LOKO Rakovník
žáci II.:                   Jech Filip – ADASTRA Sokol Veltěž

Vítězové se mohou těšit na unikátní pohár v podobě pražské dlažební kostky, ale také na hodnotnou cenu, kterou do soutěže věnoval partner závodu Velocentrum Voleský.

Jde o závodní horské kolo Specialized, které získá losováním na Slavnostním večeru TOMKET Pražského poháru, 16. listopadu jeden z celkových vítězů dětských či žákovských kategorií.

Dramatickou soutěž týmů dokázal ovládnout ambiciózní klub ADASTRA Sokol Veltěž, jehož závodníci vynikajícím způsobem zvládli zličínský finálový závod a pomyslně přespurtovali loňského vítěze a po celý rok průběžně vedoucí tým DUKLY Praha. Ovšem pohled do výsledkové listiny celkových vítězů poháru v kategoriích dětí a žáků, kde má ADASTRA Sokol Veltěž trojnásobné a nejpočetnější zastoupení svědčí o tom, že prestižní trofej bude na Slavnostním večeru předána do těch nejlepších rukou.

Pro kategorie kadetů a starší, TOMKET Pražský MTB pohár 2018 pokračuje ještě jedním, finálovým kolem s dvojnásobným bodovým přídělem a tím závodem bude pohárová novinka, XCO – Maraton v Garden Parku Jeneč, 28. října 2018. Podrobnosti k tomuto závodu včas přineseme.

Výsledky TOMKET Pražského MTB poháru Zličín ZDE
Celkové výsledky všech kategorií po 7. závodě ZDE
Celkové výsledky soutěže týmů ZDE

Fotogalerie zličínského závodu: Barbora Klap: https://www.zonerama.com/BarboraKlap/Album/464366
Petra Vaňková: https://mivak58.rajce.idnes.cz/2018.09.23_Prazsky_MTB_pohar_Zlicin

Ilustrační foto: Barbora Klap

IMG_0177