Další díl tréninkové poradny Viktora Zapletala – Odpovědi na otázky čtenářů.

Nejbližší díly populární Tréninkové poradny trenéra Viktora Zapletala budou odpovídat na dotazy čtenářů.

„V průběhu celého roku dostávám mnoho dotazů na nejrůznější tréninková a sportovní témata. Na většinu z nich odpovídám osobním emailem. Ty, které se nejčastěji opakují zveřejníme v naší Tréninkové poradně.“ přibližuje Viktor Zapletal.
Tréninková poradna navazuje na již zveřejněné díly s názvem „Odpovědi na dotazy čtenářů“.
Tréninkovou poradnu naleznete na serveru SK cyklistů Praha Nutrend Specialized – ZDE.

1) Na základě doporučení jsem si pořídil knihu Anatomie cyklistiky, kde jste se podílel na vzniku českého vydání. Podle knihy pravidelně cvičím. Rád bych ale ještě znal časovou metodiku silového tréninku cyklistů, prosím mohl byste toto více přiblížit? Je dobré posilovat po celý rok, nebo pouze v přípravné části sezóny?

Posilování by mělo být součástí vašeho každodenního tréninku. Mám na mysli jednoduché posilovací cvičení a strečing, aplikované každý den, zaměřené především na posílení svalů paží, břicha a zad. (například kliky, sed – leh a zdvihy trupu směrem vzhůru při lehu na břiše a fixovaných nohách). Úplně jednoduché, ale nesmírně účinné, pokud toto denně aplikujete.
Cvičíme většinou jednu sérii, dle individuální potřeby, např: 20 kliků, 50 sed – lehů a 30 zvedaček na posílení zádového svalstva.

Cvičení se zátěží a posilovnu, doporučuji přidat do tréninku v přípravné fázi sezóny. Zde pak většinou cvičíme v posilovně 2 – 3 dny v týdnu (nejlépe pondělí – středa – sobota) většinou jako další tréninkovou fázi přidanou k tréninku na kole. Mimo uvedené dny pak zařazujeme i nadále do tréninku pravidelné, jednoduché celoroční posilovací cvičení.
Těm z vás, kteří nemají větší zkušenosti se cvičením v posilovně doporučuji, alespoň z počátku, využít služeb specializovaného trenéra.

anatomie cyklistiky

clenbuterol avant apres